Ekonomi

Citi, Futu Holdings hisse senedi hedefini 75,30 dolara düşürdü; satın alma notunu korudu

Cuma günü Citi, Futu Holdings Limited’in NASDAQ:FUTU hissesi için fiyat hedefini bir önceki hedef olan 76,90$’dan 75,30$’a çekti. Firma, hisseler üzerindeki Al notunu sürdürdü.

Düzeltme, Futu’nun dördüncü çeyrek kazanç raporunu takiben, GAAP dışı vergi sonrası net kârının (NPAT) bir önceki çeyreğe göre %17,9 ve bir önceki yıla göre %6,3 düşüşle 950,5 milyar HK$ olduğunu ortaya koydu. Bunun sonucunda tüm yıl için GAAP dışı NPAT 4,57 milyar HK$ olarak gerçekleşerek Citi’nin beklentilerinin %1,4 altında kaldı.

Şirketin dördüncü çeyrekteki brüt kârı bir önceki çeyreğe göre %11,1 azalarak 2,0 milyar HK$’a geriledi. Bu düşüş, işlem hacmindeki %12,2’lik düşüş nedeniyle bir önceki çeyreğe göre %10,7 azalan aracılık komisyon gelirleri ile net faiz gelirlerindeki bir önceki çeyreğe göre %12,7’lik düşüşün birleşiminden kaynaklandı. İkinci gelir, günlük ortalama müşteri nakit bakiyelerinin ve hisse senedi borçlanma bakiyelerinin düşmesinden etkilendi.

Futu’nun faaliyet kârı da önemli bir düşüş yaşayarak bir önceki çeyreğe göre %22,5 ve bir önceki yıla göre %8,5 azalarak 1,02 milyar HK$’a geriledi. Faaliyet kâr marjı (OPM) da kayda değer bir düşüş göstererek bir önceki çeyreğe göre 7,3 puan, bir önceki yıla göre ise 5 puan azalarak %50,1’e geriledi. Ayrıca, şirketin özsermaye kârlılığı (ROE) bir önceki çeyreğe göre 4,4 puan ve bir önceki yıla göre 4,0 puan azalarak %15,8’e geriledi.

Şirketin çekirdek kaldıraç oranı da bir önceki çeyreğe göre 0,1 kat azalarak 2,1 kata geriledi. Mali sonuçlara cevaben Futu, 500 milyon dolara kadar Amerikan Depo Hissesi (ADS) geri alımına yetki veren yeni bir hisse geri alım programı başlattı. Program 2025 yılının sonuna kadar geçerli olacak.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu