Yaşam

MİT Başkanı Hakan Fidan, Libya Başbakanı Dibeybe ile görüştü

Türkiye’nin Libya ile işbirliği birçok stratejik alanda devam ediyor.

Son olarak MİT Başkanı Hakan Fidan, başkent Trablus’ta Libya Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ve Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi ile bir araya geldi.

Bölgesel ve uluslararası ortak dosyalar görüşüldü

Libya Başbakanı Hükümetina’nın resmi Facebook sayfasından yapılan açıklamada Dibeybe’nin son gelişmeleri Fidan ile değerlendirdiği belirtildi.

açıklamada, “Başbakan Abdülhamid Dibeybe, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan’ı Başbakanlıkta kabul etti. Görüşmede bölgesel ve uluslararası ortak dosyalar görüşüldü.”terimler yer aldı.

Görüşmede Libya Dışişleri Bakanı Necla el-Mengush, Devlet Bakanı Adil Cuma ve İletişim ve Siyasi İşler Bakanı Velid el-Lafi’nin de hazır bulunduğu kaydedildi.

Fidan-Menfi görüşmesi

MİT Lideri Fidan, Libya Cumhurbaşkanlığı Kurulu Lideri Muhammed el-Menfi ile de Trablus’ta bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, görüşmede Libya İstihbarat Teşkilatı Lideri Hüseyin el-Aib ile Türkiye’nin Trablus Büyükelçisi Kenan Yılmaz’ın hazır bulunduğu belirtildi. Açıklamada görüşmenin içeriği hakkında bilgi verilmedi.

5 gün önce CIA lideri gitmişti.

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns, 13 Ocak’ta Libya’nın başkenti Trablus’u ziyaret ederek Başbakan Dibeybe ile görüştü.

silvan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu